Professors Against Plagiarism

استادان علیه تقلب

مبارزه با تخلف و تقلب علمی در دانشگاه‌ها

این بلاگ به همت تعدادی از استادان دانشگاه‌های کشور ایجاد شده و هدف آن مبارزه با تخلف یا تقلب علمی در دانشگاه است

مقدمه

به‌نام خداوند هستی و هم راستی

این بلاگ به همت تعدادی از استادان دانشگاه‌های کشور ایجاد شده است و هدف آن مبارزه با تخلف و تقلب علمی در دانشگاه‌ها چه از سوی دانش‌جویان و چه از سوی اعضای هیات علمی است. متاسفانه ما شاهد گسترش حرکت‌های غیر اخلاقی در فضای علمی کشور هستیم که با انگیزه‌هایی چون اخذ مدرک، پذیرش یا ارتقای مرتبه‌ی دانشگاهی صورت می‌گیرتد.

ما با هرگونه تقلب مخالفیم و سکوت در برابر آن‌را هم جایز نمی‌دانیم. در این بلاگ قصد داریم برخی موارد و روش‌های تقلب‌ را بیان و ضمن آموزش به دانش‌جویان و تلاش برای اشاعه‌ی اخلاق و آداب حرفه‌ای در جمع خودمان‌، مسولان را وادار کنیم تا به مشکل تقلب و ریشه‌های آن واکنش جدی نشان دهند.

۲۱ مرداد ۱۳۸۷

استادان یا پژوهشگران حامی

حمایت

اگر می‌خواهید نامتان به‌عنوان یکی از حامیان ذکر شود، نام کامل و آدرس وبگاه خود را به آدرس ghodsi_AT_sharif_DOT_edu ارسال نمایید و در صورت تغییر گروه حامی ما را مطلع کنید..

تعداد زیادی آدرس بلاگ خود را فرستاده‌اند که متاسفانه امکان استفاده از آن به‌جای وبگاه نیست.

بایگانی مطالب

آخرین نظرات

از: Iranian Chemical Engineering Journal, Vol. 11, No. 62, 2012

موافقین ۵ مخالفین ۰ ۹۱/۰۷/۱۲
PaP-admin

نظرات (۱)

من خودم بشخصه از این تقلب ها و بی عدالتی ها زیاد دیدم و حتی درگیرش شدم. برای مثال چرا من باید اسم استاد راهنمای پایان نامه خودم را به عنوان اسم نویسنده اول مقاله تهیه شده ذکر کنم در حالی که در حدود 9 ماهی که پایان نامه را انجام می دادم حاضرم قسم بخورم استاد راهنما 10 ساعت هم برای من وقت نگذاشت. و در تهیه مقاله هم حتی یک اپسیلون به من کمک نکرد.
اما متاسفانه قوانین برخی نشریات علمی پژوهشی کشور حکم می کند که اسم استاد راهنما باید اول ذکر گردد. آیا این درجه ها و ترفیعاتی که برخی اساتید از کنار زحمات دانشجویان بدست می آورند بی عدالیتی و تقلب نیست؟
چرا جامعه فرهنگی و فرهیخته که خود باید الگوی بقیه جامعه باشند، این چنین در رفتارهای ناپسند و با این شیوع، غرق شده اند؟

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی